שלמתם יותר מ30 אלף ש"ח מס שבח ?

השאירו פרטים ונחזור בהקדם


  מס שבח על דירה

  מס שבח דירה ראשונה

  הבית המשפחתי שלכם, שימש אתכם לאורך שנים ארוכות בתור מקום המגורים החשוב והאהוב ביותר על כל בני המשפחה, כולל הילדים הקטנים. אבל עכשיו, אחרי שהגעתם לגיל פרישה ואתם רוצים לצאת קצת מהשגרה, אתם מחפשים למכור את הבית שלכם ולעשות את כל המאמצים על מנת להשלים את המכירה בצורה הכי מקצועית והכי מאורגנת שיש. במידה בלתי מבוטלת, אחת המשימות המרכזיות לאורך הדרך היא המשימה של הטיפול בתשלומי המיסים השונים שאתם צריכים לשלם. בין המיסים הכי מרכזיים במהלך מכירת דירה, ניתן לתת את הדעת על מס שבח על דירה, שהוא המס המציין את הרווח שעשיתם בעת מכירת הדירה והוא יכול להגיע לסכומים גדולים במיוחד. לייעוץ ניתן לפנות אל Tax4me מרכז החזרי מס שבח ושומות מס שבח המקצועי בישראלי.

  האם חייבים לשלם מס שבח דירה יחידה?

  באופן עקרוני החוק מגדיר כי כל דירה בתהליך מכירה, היא דירה מחויבת בתשלום מס שבח על דירה. יחד עם זאת החל משנת 2014, כחלק מרפורמה בעולם המיסוי, הוכנסו לחוק כמה שינויים שבהם ניתן לראות הקלות והטבות לקבוצות אוכלוסייה מיוחדות. הבולט והברור ביותר שבין השינויים הוא השינוי בתשלום המס הלנארי. כאשר אתם מוכרים דירה ישנה במיוחד, אפשר לשלם מס שבח יחסי, רק על השנים שבהם התגוררתם בבית, לאחר שנת 2014. תשלום המס הזה, הוא תשלום שבו אתם מגלמים את העמידה בדרישות החוק, אבל גם מקבלים את ההטבה של בעלי דירות ותיקים במיוחד מדינת ישראל. ולכן אתם חייבים לבדוק האם יש לכם אפשרות להיות זכאים לתשלום מס ליניארי, כחלק מה דרישות לתשלום מס שבח על דירה.

  מס שבח על דירה – זכויות וחובות ברכישת דירה

  אזרח שומר חוק מתבקש לוודא שהוא עומד בכל הדרישות לחובות, אבל גם מקבל את כל הזכויות המתבקשות מן החוק, במהלך תהליך הרכישה של בית חדש. ולכן, כדי להבטיח שאתם מקבלים את התנאים הדרושים לכם ועומדים בציפייה של החוק, חשוב לעבוד באופן קבוע עם עורכי דין או יועצי מס, שיכולים ללוות את התהליך שלכם ולאפשר לכם לקבל מידע מהימן ותחשיב הוגן לתשלום המס. פנו עוד היום אל Tax4me מרכז החזרי מס שבח ושומות מס שבח המקצועי בישראלי.

  מס שבח דירה ראשונה

  מס שבח על דירה שניה

  אם התמזל מזלכם ואתם מחזיקים בנכסי נדלן, בוודאי שמעתם בעבר את המונח מס שבח, ולאו דווקא בהקשרים חיוביים. מדובר באחד מהמיסים הכי מורכבים והכי מאתגרים שקיימים בתחום הנדלן בישראל, וגם באחד מהמיסים הכי יקרים ומשמעותיים שאתם יכולים לשלם בחיים שלכם. מס שבח, הוא המס שמתאר את הרווח שנעשה בעת מכירת הדירה שלכם, והוא עומד כיום על 25% משווי השבח. בעסקאות נדלן גדולות, הסכומים האלו יכולים להגיע למאות אלפי שקלים בכל פעם. אבל מה קורה אם יש לכם שתי דירות? האם אתם צריכים לשלם גם מס שבח על דירה שניה? בוודאי עם זו היא דירה שהגיע אליכם בירושה או כמתנה מבן משפחה? בכתבה הבאה ניסינו לעשות לכם קצת סדר. לכל שאלה פנו אל המומחים Tax4me מרכז החזרי מס שבח ושומות מס שבח המקצועי בישראלי.

  האם קיים מס שבח על דירה שניה?

  באופן עקרוני, עד שנת 2014 החוק בישראל היה חוק יחסית מתירני מבחינת האפשרויות והדרכים לתשלום מס תיק במיוחד מס שבח, ורבים בעלי הדירות הצליחו להוציא אישורים ופטורים שונים, כדי שלא לשלם תשלום מס שבח. אבל, החל משנת 2014 גם הסוגייה של מס שבח לדירה שניה הוכנסה לדרישות החוק, והיום היא ברת תוקף לכל דבר ועניין. בדיוק כמו בתשלום על מס שבח דירה ראשונה, גם בדירה שניה אתם צריכים לשלם 25% ממחיר השוק של הנכס, אבל כאן יש גם סעיפים מקלים מסוימים. אם אתם מצליחים להוכיח שהנכס שלכם עומד בהגדרת דירת מגורים מזכה, יכול להיות שאתם תקבלו פטור מתשלום מס שבח, או במקרים מסוימים גם תשלום לניארי מוטב. כמובן שאלו הן הגדרות חוקיות מורכבות יחסית, ולכן חשוב לעבוד ביחד עם עורך דין שמכיר את החוק ויכול לעזור לכם לבצע חישוב על פי המצב האישי שלכם.

  היעזרו במקצוענים לטובת חישוב מס שבח דירה שניה

  האתגר הכי גדול בדרך לקבלת או רכישת דירה שניה, הוא ההתמודדות עם ענייני מיסים. ככל שהמצב המשפטי שלכם מורכב יותר כך הקושי יכול להיות בעייתי יותר, ולכן אי אפשר להתעלם מהליווי המקצועי שאתם רוצים לקבל לאורך דרך. פנו עוד היום עד Tax4me מרכז החזרי מס שבח ושומות מס שבח המקצועי בישראלי.

  מס שבח על דירה שניה

  מס שבח על דירה בירושה

  אף אחד לא רוצה למצוא את עצמו במצב שבו בית המגורים הנוסטלגי של המשפחה, זה שבו גדלתם, עובר בירושה לאחר פטירתם של ההורים. אך יחד עם זאת, זו דרכו של עולם ואתם זכאים לקבל לידיים שלכם את הנכסים של המשפחה, בהתאם לצו הירושה. יחד עם זאת, בבואכם לממש את צו הירושה חשוב שתדעו שצריך לעבוד בצורה זהירה ולהוכיח שאתם מקבלים את הדירה בירושה מקרוב משפחה מדרגה ראשונה, על מנת לעמוד בהגדרת מס שבח על דירה בירושה, נכון לשנת 2021. החוק מגדיר מה הם התנאים שבגינם לא מתקיימת דרישה לתשלום מס שבח על דירה בירושה, אבל זה לא אומר שאתם תקבלו את הפטור באופן אוטומטי. משרד Tax4me הינו משרד ייעוץ מס איכותי ומנוסה אשר בעזרתו נדון לעומק בסוגיה זו. 

  האם יש צורך לשלם מס שבח על דירה בירושה?

  החוק מגדיר כי המוכר, כלומר המוריש, חייב להיות בן זוג או צאצא (כולל נכד) של המוריש, אשר קיבל צו ירושה ואישור של בית המשפט לממש את צו הירושה, על מנת לקבל את הפטור מתשלום מס שבח על דירה בירושה. במקרה והמצב המשפטי שלכם קצת יותר מורכב, צריך לנהל דין ודברים מול הגורמים השונים המעורבים בתהליך, ורק לאחר מכן לקחת החלטות.

  מס על דירה בירושה? פנו אל המומחים

  כמו שאתם בוודאי מתחילים להבין, הקבלה של דירה בירושה היא משימה שבסופה אתם מחזיקים נכס חשוב ויקר. על כן, האחריות שלכם היא להתנהל בצורה רצינית, תוך תשומת לב לכל הפרטים הקטנים בחוק, בדרך לכניסה לבית החדש של המשפחה שלכם. קחו את הזמן להבין מה הן הדרישות של החוק, ואל תהססו לבדוק את כל המצבים המשפטיים מולם אתם עומדים, לפני שאתם מבצעים פעולות, שיכולות להיות פעולות בלתי הפיכות. Tax4me הינו משרד יעוץ מס, איכותי ומנוסה אשר ישמח לעמוד לצדכם בכל רגע נתון. 

  מס שבח על דירה בירושה

  החזר מס שבח דירה

   הדירה הפרטית של המשפחה שלכם היא הנכס שבו אתם מבלים את מרבית שעות היממה והחיים שלכם, במשך שנים ארוכות. אך יחד עם זאת, מדובר גם על נכס פיננסי לכל דבר ועניין, שבו השקעתם לא מעט זמן ומחשבה, על מנת לרכוש את הדירה החלומית שלכם. בעת רכישת הדירה, יועבר למדינה כחוק תשלום מס שבח, אשר במקרים רבים מאוד יכול להיות תשלום עודף וגדול במיוחד. תחת תנאים מסוימים ישנם לא מעט אנשים שמצליחים לקבל החזר מס שבח דירה, שמגיע לסכומי כספים בלתי מבוטלים ומאפשר לכם לממש את הזכויות שלכם. אבל מה הוא בדיוק החזר מס שבח דירה? אנשי המקצוע שלנו יצרו לכם מדריך קצר שמסביר את הגדרות היסוד של מונח זה. מתלבטים? פנו אל Tax4me מרכז החזרי מס שבח ושומות מס שבח המקצועי בישראלי לייעוץ.

  החזר מס שבח דירה – זכאות המעוגנת בחוק

  החזר מס שבח דירה הוא:

  1. ההפרש שבין עלות הנכס בעת הקנייה, לבין עלות הנכס בעת המכירה, אשר מעיד על עלייה ברמת השווי של הנכס לאורך השנים.
  2. מס קבוע בחוק, אשר מחייב בעלים של כל נכס, לבצע תשלום של המס עם העברת הבעלות בטאבו לקונה, לאחר השלמתה של עסקת מכירה.
  3. מס שבו יש אפשרות לקבל החזרים במקרה ואתם עומדים באחד ביטוח שורה של קריטריונים מקצועיים שנקבעו על ידי המחוקק, ומקלים על דרישת תשלום המס שלכם.

  הכסף שיכול לשרת את העתיד שלכם

  אם אתם מכירים את מחירי הדירות במדינת ישראל, ברור לכם שהיכולת לקבל החזר מס שבח דירה, מעבירה לידיים שלכם סכום כספים עצום, אותו אתם יכולים לנצל לטובת מטרות אישיות ומשפחתיות אחרות. בשביל ישראלים רבים, סכום הכסף הזה הוא המוטיבציה הטובה ביותר להנעתו של תהליך בדיקת הזכאות להחזר מס שבח דירה, בקרב אנשי מקצוע מיומנים ומנוסים. גם אם יש לכם קצת ניסיון בתחום, כדאי לעבור אצל איש מקצוע שיודע איך לבצע את תהליך החיפוש אחר החזר המס, ויכול לתת לכם ליווי בעת הגשת הבקשה, כדי להבטיח שאתם יפעלו בצורה אחראית ושקולה, כל הדרך עד להצלחה המיוחלת שלכם. פנו עוד היום אל Tax4me מרכז החזרי מס שבח ושומות מס שבח המקצועי בישראלי.

  לבדיקת זכאות השאירו פרטים בטופס צור הקשר

  למה אנחנו

  את\ה מקבלים את ההחזר שלך ישירות לחשבון הבנק שלך.

  זירוז ההליכים לצורך קבלת ההחזר.

  שימוש בידע רב שנצבר לאורך השנים.

  הבדיקה נעשית ע"י צוות בכיר של יועצי מס.

  שלמתם יותר מ30 אלף ש"ח מס שבח ?

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.


   עוד בנושא

   מחשבון סימולטור מס שבח

   האם ניתן לבדוק דרך סימולטור מס כמה מס שבח נשלם לפני המכירה של הנכס? מס שמשלמים על הרווח , קנינו ב200...

   מס שבח בעסקאות תמ"א 38

   בפרויקט תמ"א 38\2 , על כמה מהדיירים בבנין חלה חבות במס שבח ? מי נדרש לשלם את מס השבח ? הדיירים צריכים...

   איך ממקסמים את החזר מה השבח?

   החזרים במס שבח מחשבוניות אנו רוצים לקחת מקרה מסוים של 2 לקוחות שונים לקוחה 1 שמיום רכישת הדירה שמרה את כל חשבוניות...

   מה צריך לדעת על מס שבח לינארי?

   אז מה זה מס שבח ליניארי בעצם? אחד התחומים שיועצים להחזר מס שבח מתעסקים בהם הכי הרבה הם החזרי מס שבח...

   איך ניתן לקבל החזר על מס שבח?

   מה זה מס שבח ואיך אפשר לקבל החזר מס שבח? מס שבח הוא בעצם חוק מיסוי מקרקעין אשר מסדיר את תשלומי...

   למי מגיע החזר מס שבח?

   מדיי פעם אנו מגלים שמגיע לנו סכום כסף שלא ידענו שמגיע לנו אותו, מצב זה קיים המון במצבים של החזרי מס...

   מס שבח לינארי

   חישוב מס שבח לינארי כמו מדינות רבות אחרות ברחבי העולם, גם האזרחים של מדינת ישראל צריכים להכיר לעומק את חוקי המיסוי...

   מדרגות מס שבח

   בעולמות המיסוי, על אחת כמה וכמה בעולם המס על נכסי הנדל"ן והקרקעות בישראל, המחוקק יוצר קטעים שונים בסיטואציות שונות, אשר...

   מס שבח על דירה

   מס שבח דירה ראשונה הבית המשפחתי שלכם, שימש אתכם לאורך שנים ארוכות בתור מקום המגורים החשוב והאהוב ביותר על כל בני...

   מתי משלמים מס שבח

   כל אזרח שומר חוק שחי במדינת ישראל, מעוניין להבטיח שהוא שומר גם על חוקי המיסוי ותשלומי המיסוי הדרושים, לאורך שנות...