שלמתם יותר מ30 אלף ש"ח מס שבח ?

השאירו פרטים ונחזור בהקדם


  מס שבח לינארי

  חישוב מס שבח לינארי

  כמו מדינות רבות אחרות ברחבי העולם, גם האזרחים של מדינת ישראל צריכים להכיר לעומק את חוקי המיסוי של המדינה, אף על פי שהם יכולים להיות מורכבים ומסובכים. הדוגמה הקלאסית באה לידי ביטוי דווקא בעולם הדיור והקרקעות, עם הצורך להבין מה הוא מס שבח לינארי שמטילה מדינת ישראל על בעלי נכסים בכל רחבי הארץ. מס השבח לינארי מתייחס לכל פעולות המס אשר התרחשו לאור רפורמת המיסוי של שנת 2014, והוא יכול להשפיע בצורה מהותית על עלויות המיסים שאתם עתידים לשלם בעת מכירת הנכס המשפחתי שלכם. אז מה הוא בדיוק מס שבח לינארי ומה אתם צריכים לדעת עליו? Tax4me הינו משרד יעוץ מס מקצועי ומנוסה, אשר בעזרתו נענה על שאלה זו במאמר הבא. 

  מס שבח ליניארי – המדריך לבעל הנכס המודאג

  מס שבח ליניארי היא צורת חישוב ייחודית של תשלום מס שבח, על דירות אשר נרכשו לפני רפורמת המיסוי של שנת 2014. החל משנת 2014, כל דירה בתהליך מכירה נדרשת לתשלום מס שבח של 25% מסכום השבח. אבל, אם אתם מחזיקים דירה שנקנתה לפני שנת 2014, תשלום המס על השבח יחושב רק מיום הרפורמה ואילך. זאת אומרת, שאם רכשתם את הדירה בשנת 2012, על השנתיים הראשונות של המגורים אתם לא תשלמו כלל מס שבח, והסכום לתשלומי חושב אך ורק משנת 2014 ועד להווה. המטרה של מס שבח ליניארי, היא לשמור את הזכויות של בעלי הדירות טרם הרפורמה, ולהבטיח שהם לא יידרשו לשלם מס על חקיקה שלא הייתה רלוונטית בזמן הקנייה של הנכס שלהם.

  כשרוצים לדעת הכל על מס שבח ליניארי – פונים למומחים

  כמו שאתם בוודאי מבינים, כל התהליך של תשלום מס שבח על דירה הוא תהליך מורכב ומאתגר במיוחד, שבו יש לא מעט פרצות ושאלות מקצועיות. על כן, אתם חייבים להיעזר בידע ובניסיון של יועצי מס מקצועיים כמו במשרד Tax4me שמסוגלים ללוות את תהליך העבודה שלכם שלב אחר שלב, ולאפשר תשלום מיסוי שעומד בכל הקריטריונים על הצד הטוב ביותר. אחרת, אתם תשלמו סכומי כספים גדולים ותידרשו לפתוח בהליך מורכב יותר של בקשת החזרי מס שבח.

  מס שבח לינארי

  מה זה מס שבח

  קנייה ומכירה של נכסים במדינת ישראל היא אחת מתחומי העיסוק הרווחיים והיקרים ביותר שניתן לחשוב עליהם. על אחת כמה וכמה לאור העלייה במחירי הדיור של שני העשורים האחרונים, היקף עסקאות הנדלן במיליוני שקלים עולה משנה לשנה. כתוצאה מכך, למדינת ישראל יש רצון להטיל מיסוי יחסית כבד על העוסקים בפעילות נדל"ן, אשר יכול לבוא לידי ביטוי בכמה וכמה אלמנטים לאורך תהליך המכירה. בין היתר, המדינה משיטה מס שבח על המוכרים, ומחייבת אותם לבצע את התשלום עם חתימת ההסכם למכירת הנכס. Tax4me הינו משרד יעוץ מס מקצועי ומנוסה, יחד נדון במאמר זה מהו מס שבח ואיך אתם צריכים לפעול כאשר אתם נדרשים לשלם מס שבח? 

  מה זה מס שבח לינארי?

  כדי להבין מה זה מס שבח עוסק צריך להבין מה היא המשמעות של השבחה. השבחת הנכס היא בעצם הרווח של המוכר מן המכירה. מס שבח הוא המס שמייצג את ההפרש בין מחיר הקניה המקורי לבין מחיר המכירה של בעל הנכס, לאור עליית מחירי הדיור או לאור ההשבחה של הנכס עצמו. מס השבח מחושב על בסיס פערי המחירים והוא מהווה 25% מן הרווח שהתקבל על הדירה בעת המכירה. יש כל מיני דרכים בהן אתם יכולים להיות פטורים מתשלום מס שבח, כמו למשל פטור בעת רכישת דירה ראשונה, אבל בעיקרון על מרבית העסקאות שמתרחשות במדינת ישראל חלה החובה לתשלום מס שבח באופן גורף.

  אז מה זה החזר מס שבח

  ישנן סיטואציות שבהן יש לכם אפשרות לקבל הנחה מסוימת בתשלום מס שבח, כמו גם אפשרות למציאת אפיקים לקבלת החזר מס שבח. כתלות במצב האישי שלכם, כמו גם במצב המשפחתי והכלכלי, ניתן למצוא עילות מספקות להגשת בקשה מיוחדת להפחתה או החזר של מס שבח. כמובן שכדאי לעבור את התהליך עם יועץ מס מקצועי, שיכול להבין את כל רזי החוק ולעזור לכם למצוא את הפתרונות המתאימים למצב האישי שלכם. כך או כך, חשוב להכיר את מס השבח ולפעול על פי כל דרישות החוק בתחום. Tax4me הינו משרד יעוץ מס איכותי ומנוסה אשר ישמח לעמוד לצדכם. 

   

  לבדיקת זכאות השאירו פרטים בטופס צור הקשר

  למה אנחנו

  את\ה מקבלים את ההחזר שלך ישירות לחשבון הבנק שלך.

  זירוז ההליכים לצורך קבלת ההחזר.

  שימוש בידע רב שנצבר לאורך השנים.

  הבדיקה נעשית ע"י צוות בכיר של יועצי מס.

  שלמתם יותר מ30 אלף ש"ח מס שבח ?

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.


   עוד בנושא

   מחשבון סימולטור מס שבח

   האם ניתן לבדוק דרך סימולטור מס כמה מס שבח נשלם לפני המכירה של הנכס? מס שמשלמים על הרווח , קנינו ב200...

   מס שבח בעסקאות תמ"א 38

   בפרויקט תמ"א 38\2 , על כמה מהדיירים בבנין חלה חבות במס שבח ? מי נדרש לשלם את מס השבח ? הדיירים צריכים...

   איך ממקסמים את החזר מה השבח?

   החזרים במס שבח מחשבוניות אנו רוצים לקחת מקרה מסוים של 2 לקוחות שונים לקוחה 1 שמיום רכישת הדירה שמרה את כל חשבוניות...

   מה צריך לדעת על מס שבח לינארי?

   אז מה זה מס שבח ליניארי בעצם? אחד התחומים שיועצים להחזר מס שבח מתעסקים בהם הכי הרבה הם החזרי מס שבח...

   איך ניתן לקבל החזר על מס שבח?

   מה זה מס שבח ואיך אפשר לקבל החזר מס שבח? מס שבח הוא בעצם חוק מיסוי מקרקעין אשר מסדיר את תשלומי...

   למי מגיע החזר מס שבח?

   מדיי פעם אנו מגלים שמגיע לנו סכום כסף שלא ידענו שמגיע לנו אותו, מצב זה קיים המון במצבים של החזרי מס...

   מס שבח לינארי

   חישוב מס שבח לינארי כמו מדינות רבות אחרות ברחבי העולם, גם האזרחים של מדינת ישראל צריכים להכיר לעומק את חוקי המיסוי...

   מדרגות מס שבח

   בעולמות המיסוי, על אחת כמה וכמה בעולם המס על נכסי הנדל"ן והקרקעות בישראל, המחוקק יוצר קטעים שונים בסיטואציות שונות, אשר...

   מס שבח על דירה

   מס שבח דירה ראשונה הבית המשפחתי שלכם, שימש אתכם לאורך שנים ארוכות בתור מקום המגורים החשוב והאהוב ביותר על כל בני...

   מתי משלמים מס שבח

   כל אזרח שומר חוק שחי במדינת ישראל, מעוניין להבטיח שהוא שומר גם על חוקי המיסוי ותשלומי המיסוי הדרושים, לאורך שנות...